Cele zarobkowe, turystyka oraz odwiedziny rodziny, to jedne z powodów, kiedy jesteśmy zmuszeni w jakiś sposób dostać się za granice. Kiedy podróżujemy wyłącznie między dużymi miejscowościami, możemy liczyć na lot samolotem i praktycznie „po problemie”. Niestety, w wielu przypadkach napotykamy na odmienną sytuację i konieczne staje się skorzystanie z oferty przewoźnika, który organizuje wyjazdy zagraniczne busami. Nim jednak zdecydujemy się na konkretne wyjście, warto poznać zasady doboru dobrej firmy przewozowej.

Całe szczęście, że żyjemy już w czasach, kiedy tylko promil przewoźników oferuje jazdę wieloletnim i wyeksploatowanym busem, który nie posiada klimatyzacji, ani też regulowanych foteli. Dziś standardy znacznie wzrosły, stąd i oczekiwania pasażerów wyglądają zupełnie inaczej. Popularnością cieszą się głównie busy z Polski do Niemiec lub też Holandii, które każdego dnia przewożą setki pasażerów. Z uwagi na to, zainteresowani mają duży wybór, a przewoźnicy zmuszeni są do ubiegania się o względy potencjalnego klienta. Co my powinniśmy wziąć pod uwagę, kiedy zależy nam na szybkim, komfortowym i bezpiecznym transporcie zagranicę?

Co do ceny…

Nie ma wątpliwości co do tego, że dla tych, którzy nie są w stanie podołać finansowo zakupowi biletów lotniczych, busy Polska Holandia oraz Niemcy Polska, okażą się atrakcyjną opcją. Mimo tego, będziemy zwykle szukać takiej oferty, która okaże się najtańsza, a w swej cenie zapewni nam najwięcej korzyści. Jest to zapewne bardzo dobre podejście, ponieważ oszczędność w wypadku ograniczonego budżetu to coś wskazanego. Koniecznie zatem zapoznajmy się z dostępnymi cennikami usług i porównajmy je ze sobą. Tylko dobre rozeznanie w temacie, daje nam szansę na poczynienie oszczędności. Bardzo opłacalna będzie również lojalność wobec jednego przewoźnika. Często firmy transportowe posiadają wiele promocji, chociażby darmowy co dziesiąty przejazd, lub wysoka zniżka, w wypadku częstego korzystania z usług.

Flota samochodowa przewoźnika

Chyba każdy zgodzi się z faktem, że najlepiej podróżuje się nowych pojazdem. Te najnowocześniejsze są też zwykle bezpieczne podczas jazdy, a dodatkowo posiadają wiele udogodnień, które bezpośrednio rzutują na komfort jazdy, co przy dłuższych trasach jest szalenie istotne. Naszym celem powinno być zatem zweryfikowanie tego, czy firma przewozowa posiada flotę pojazdów wysokiej klasy, a także czy busy te są systematycznie poddawane technicznym przeglądom i regularnie sprawdzane. Nie mniej ważne jest spełnienie wszystkich norm i regulacji, które znajdują się w przepisach dotyczących transportu pasażerów w większej liczbie.

Bez dobrego kierowcy ani rusz…

W niczym nie pomoże dysponowanie najlepszymi busami wśród wszystkich przewoźników, kiedy te nie będą prowadzone przez wyspecjalizowanych kierowców. Koniecznie sprawdźmy to, czy podczas przejazdu spotkamy się z wykwalifikowanym oraz doświadczonym kierowcą. Bardzo istotna, będzie na pewno jego umiejętność wyjątkowo płynnej jazdy, a także radzenia sobie z sytuacjami generującymi stres, a o takie na długich odcinkach drogi wcale nie trudno. Gdy musimy korzystać np. z przewozów z Polski do Niemiec, kierowca powinien świetnie znać trasę przejazdu, ponieważ to my wtedy zyskujemy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach i na pewno bezpiecznie zostaniemy dostarczeni do celu.