Zamierzasz otworzyć pensjonat? Jesteś na etapie kompletowania konfekcji łazienkowej? Nie wiesz,  jakie dokładnie tekstylia hotelowe musisz nabyć? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż podpowiadamy w nim, czego nie może zabraknąć w łazienkach dla gości.

Hotelowe ręczniki

Wyobrażasz sobie pokój z łazienką bez kompletu czystych ręczników? Ja też nie, zwłaszcza jeśli do danego pensjonatu mamy zamiar podróżować pociągiem, czy autobusem. Ilość miejsca w bagażu zawsze jest ograniczona, więc jeśli mielibyśmy brać ze sobą ręczniki, to ta przestrzeń by się jeszcze bardziej zmniejszyła. Dlatego wielu z nas szukając odpowiedniego dla siebie noclegu, stawia na takie pensjonaty, które zapewniają podstawowe wyposażenie. Uznać zatem można, że najważniejszym wyposażeniem łazienek w pensjonacie są hotelowe ręczniki. Jednak warto mieć świadomość, że nie mówimy o byle jakich ręcznikach. Tylko wysokiej jakości tekstylia hotelowe są w stanie sprostać oczekiwaniom naszych gości, dlatego stawiać powinniśmy na naprawdę dobre produkty. W przypadku ręczników powinny to być produkty, które są miękkie, przyjemne w dotyku oraz bezpieczne dla skóry. To jednak nie wszystko ręczniki dedykowane gościom powinny też dobrze chłonąć wodę, szybko wysychać i nie zmieniać swojego wyglądu nawet pod wpływem prania w wysokich temperaturach. Odpowiednie mogą okazać się ręczniki bawełniane, ponieważ to właśnie one mają wszystkie wymienione właściwości. Jakby tego było mało, to ręczniki bawełniane są wytrzymałe, więc mogą nam dobrze służyć przez długi czas.

Dywaniki łazienkowe

Kompletując konfekcję łazienkową nie możemy zapominać o dywanikach. Wiele osób uważa, że są one tylko elementem ozdobnym. Jednak zadanie dywanik łazienkowych jest o wiele poważniejsze, to nie tylko ozdoba łazienki, ale również sposób zabezpieczenia gości przed ewentualnymi wypadkami. Poślizgnąć się na mokrej podłodze może każdy, ale przed takimi wypadkami można się odpowiednio zabezpieczyć. Do tego stosuje się właśnie dywaniki łazienkowe, a w szczególności te z powłoką antypoślizgową. Utrzymują się na powierzchni, dzięki czemu goście mają zapewnioną odpowiednie zabezpieczenie nawet wtedy, gdy podłoga będzie mokra.

Szlafroki

Aby podnieść zadowolenie swoich gości, warto pomyśleć o wprowadzeniu do obiektu szlafroków dla gości. Wiele osób w swojej codzienności stosuje zamiennie szlafroki z ręcznikami, ale nie tylko. Niektórzy bezpośrednio po wyjściu z wanny, czy spod prysznica, lubią otulić się takim szlafrokiem, by nie musieć po raz kolejny zakładać ubrań. Szlafroki z pewnością przydadzą się w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko, w okresie wiosenno-letnim również zdarzają się chłodne wieczory, czy dni. Aby nasi gości mieli zapewnione ciepło i nie musieli szukać dodatkowej ochrony, warto pomyśleć właśnie o szlafrokach. Taki gest z pewnością zostanie doceniony i przełoży się na wyższą satysfakcję z całego pobytu. Jednak aby tak się stało, pamiętajmy, by zwrócić większą uwagę przy wyborze szlafroków. Musimy mieć na uwadze nie tylko to, by były one wysokiej jakości, ale również, by pasowały na każdego. Wśród naszych gości będą różne osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Szlafroki powinny być w uniwersalnym rozmiarze, ale nie tylko. Również neutralne powinny być ich kolory. Dobrym wyborem będą szlafroki w kolorze beżowym, czy białym.

Kapcie

Miłym dodatkiem do konfekcji łazienkowej mogą okazać się kapcie. To rozwiązanie zapewni naszym gościom higienę oraz wygodę, zwłaszcza jeśli zapomną o wzięciu swoich kapci.