Chcąc być bezpiecznym w mieszkaniu, nie trzeba od razu inwestować w drzwi pancerne czy kuloodporne szkło w oknach. Oczywiście prawdziwego zagrożenia ciężko uniknąć, mając jako zabezpieczenie jedynie rolety, ale w wielu zwykłych przypadkach stanowią one potężną barierę. Przeważnie klient ma wybór i może zdecydować się na zewnętrzne lub wewnętrzne rolety w zależności od tego, na jakim wyglądzie i na jakiej funkcjonalności mu zależy. Nie trzeba martwić się o montaż, który jest realizowany po złożeniu zamówienia.

Ukryte zabezpieczenie

W wielu przypadkach osoby decydujące się na rolety antywłamaniowe wewnętrzne warszawa chcą ukryć funkcjonalność swoich rolet. Wychodzą z założenia, że dzięki temu zwiększają swoje bezpieczeństwo. Wybierają często rozwiązania, które można w całości schować przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Rolety wewnętrzne są nieco bardziej rozbudowane niż przeciętne rolety tego typu, ale umiejętnie połączone z wystrojem mieszkania nie rzucają się w oczy. Prezentują się przytulnie i dość niepozornie, przy okazji pełniąc ważną funkcję w kwestii bezpieczeństwa.

Możliwości rolet zewnętrznych

Często spotyka się też rozwiązania zewnętrzne. Używany jest system nadtynkowy, który polega na wpasowaniu rolet w zauważalną kasetę wokół otworu okiennego. Oczywiście nawet na tym etapie możliwe jest takie skomponowanie całości, by budynek prezentował się jak najbardziej efektownie. Lepsze rezultaty uzyskuje się przy systemie podtynkowym, ale montaż rolet w tym trybie wymaga zaplanowania tego podczas prac budowlanych, bo później okazuje się nieopłacalny. Ciężko stwierdzić, czy ten rodzaj rolet okazuje się finalnie lepszy jeśli chodzi o parametry, ale ma wielu zwolenników.