Andrzejki to według definicji wieczór wróżb. Kiedyś bardzo trzymano się tej tradycji, a obrzędy te były bardzo popularne i praktykowane. Wieczór ten przypada na noc z 29 na 30 listopada. Jest on pełen magii i mistycznej aury. Według tradycji, właśnie w tym dniu niezamężne dziewczęta spotykały się po to aby dzięki różnorakim wróżbom dowiedzieć się kiedy wyjdą za mąż. Obecnie podchodzimy do andrzejkowych wróżb z przymrużeniem oka, choć tradycja organizowania przyjęć andrzejkowych nadal jest popularna.

Gdy planujemy zorganizować niezapomnianą,fantastyczną i do tego pełną magii i czarów imprezę andrzejkową warto zadbać o kilka najważniejszych kwestii, tak aby wszystko udało się świetnie! Zacznijmy od stworzenia listy gości, udekorowania mieszkania, wymyślenia atrakcji oraz  wybrania poczęstunku, gdzie świetnie sprawdzi się rozwiązanie jakim jest tani catering.

Stwórz listę gości, ustal kogo chcesz zaprosić i w jaki sposób.

Gdy będziesz tworzyć listę gości, musisz wziąć pod uwagę warunki jakie masz. Jeśli masz małe mieszkanie, nie zapraszaj zbyt wielu gości. Form zaproszenia gości jest całkiem sporo. Możesz na przykład wysłać im klasyczne zaproszenia, które kupisz lub sam zrobisz – na przykład takie w kształcie kota lub kryształów. Tańszym rozwiązaniem, które spodoba się leniwym ludziom będzie stworzenie wydarzenia na facebooku, którego zapewne mają już wszyscy. Odpowiednio wcześniej poinformuj gości o wydarzeniu, by mogli zarezerwować sobie czas, poproś aby dali ci wcześniej znać czy pojawią się na przyjęciu. Na zaproszeniu umieść wszystkie istotne informacje jak godzina, data, adres, organizator i tak dalej.

Zadbaj o niepowtarzalny klimat domówki.

Odpowiednio zadbaj o miejsce, w którym ma się odbyć impreza. Najlepsze kolory dekoracji na wieczór magii to zdecydowanie fiolet, purpura, czerwień, błękit i czerń. Rozstaw świecie po całym pomieszczeniu, możesz rozstawić również przedmioty które się błyszczą i odbijają światło. Reszta dekoracji zależy od twojej własnej inwencji – przy tej okazji możesz wykorzystać wiele dekoracji halloweenowych, których w tym okresie jest cała masa w sklepach. Nie zapomnij schować lub zabezpieczyć przedmiotów, które mogą się zniszczyć.

Zagwarantuj gościom odpowiednią rozrywkę.

Będąc na przyjęciu nikt nie lubi się nudzić, zatem zastanów się co możecie robić. Klasyką, która na pewno się sprawdzi jest lanie wosku. Możesz także zatrudnić osobę, która wróży z kart, pamiętaj że najwięcej rozrywki zapewni osoba, która ma odpowiedni dystans i frywolne podejście do tego typu kwestii. Dużo łatwiejszym do zrealizowania pomysłem może być zakup samoprzylepnych etykiet, na których wypiszesz zabawne przepowiednie i wróżby. Przyklej je na opakowaniach smakołyków, na talerzykach, kubeczkach lub w różnych punktach sali, gdzie bawią się goście. W ten sposób wróżby będą sprawiały wrażenie, że samoistnie pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach, co sprawi że poczujemy magiczna aurę.

Skorzystaj z usług cateringowych, zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie.

Firmy cateringowe mają do wyboru kilka gotowych menu, możesz także stworzyć swoje własne, także nie martw się że będziesz musiał zamówić coś, na co nie masz ochoty. Catering ma mnóstwo zalet – to my wybieramy miejsce i czas, w którym ma się pojawić jedzenie. Posiłki przyjeżdżają do nas ciepłe i gotowe do spożycia. Zmniejszamy także ilość swoich obowiązków podczas organizacji imprezy. Party catering to coraz częściej wybierana opcja, nie ma co się dziwić skoro jest takim udogodnieniem.