Systematyczne, regularne wizyty stomatologiczne pomagają w utrzymaniu zębów w dobrym stanie. Pojawiając się w gabinecie dentystycznym pacjent może przeczytać, że specjalnością jest stomatologia zachowawcza. O co dokładnie chodzi?

Stomatologia zachowawcza – informacje ogólne

Otóż, stomatologia zachowawcza, nazywana również stomatologią ogólną, zajmuje się podstawowymi problemami zębowymi. To wszystko co związane jest z powstawaniem próchnicy zębów oraz z podstawowym leczeniem ubytków. Często mówi się także o stomatologii zachowawczej z endodoncją, czyli z leczeniem kanałowym, które jest bezbolesną formą leczenia zębów. Dzisiaj wszystkie gabinety dentystyczne znajdujące się w Łodzi, jak również w wielu innych miastach, zajmują się świadczeniem usług w zakresie stomatologii zachowawczej prywatnie lub w ramach kontraktu z NFZ.

Zabiegi stomatologii zachowawczej

Stomatologia zachowawcza w łódzkich gabinetach i nie tylko obejmuje szereg zabiegów profilaktycznych, mających na celu poprawę jakości stanu uzębienia. Wśród takich zabiegów wymienia się np. czyszczenie zębów z kamienia, jaki bardzo często osadza się na jego powierzchni (nawet, jeżeli weźmie się pod uwagę regularne mycie zębów). Stomatologia zachowawcza oferuje także piaskowanie, lakierowanie i polerowanie zębów. Nikt nie musi obawiać się usług świadczonych w ramach stomatologii ogólnej, ponieważ wszystkie są bezbolesne i korzystnie wpływają na wygląd wszystkich zębów.