Zakynthos jest niewątpliwie jedną z europejskich wysp posiadających piękną, jeśli nie najpiękniejszą plażę. Na widokówkach, czy w folderach promujących wyjazd do Grecji, często umieszczane jest właśnie jej zdjęcie, które niejednego na pewno zachęciło do wyjazdu i spędzenia urlopu właśnie tam. Co jednak powiedzieć o ofercie wczasów last minute zakynthos? Czy jest to opłacalna oferta i czy zdecydowanie się na taki spontaniczny wyjazd na pewno jest dobrym pomysłem?

Jeśli chodzi o samą wyspę na pewno warto poświęcić kilka dni, czy nawet tydzień na spędzenie czasu wśród pięknej otaczającej nas przyrody, a szczególnie na wspomnianej wyżej plaży. Na pewno będzie to spora odskocznia od codziennych zajęć i obowiązków, a widoki nie będą należały do tych spotykanych na innych plażach. Czym wyróżnia się to miejsce? Przede wszystkim tym, że nie da się na tę plażę dotrzeć drogą lądową, a to oznacza, że trzeba do niej dopłynąć, co samo w sobie jest niezwykłym przeżyciem, gdyż opływamy spore wzniesienia, które odbijają się w naprawdę czystej turkusowej wodzie. Możemy w niej dojrzeć dno oraz wszelkie żywe organizmy, które w niej pływają. Jest to naprawdę przepiękny widok, którego nie da się przecenić. Jednak wycieczka last minute Zakynthos to przede wszystkim osławiona plaża. Kiedy już się na niej znajdziemy, na pewno nie pożałujemy dokonanego wyboru. Możemy na tę chwilę (która swoją drogą może trwać nawet cały dzień) przenieść się do innego świata i wyobrazić sobie, że żyjemy w tym niewielkim i tak trudno dostępnym raju, mając go tylko dla siebie lub dzieląc go z niewielką ilością osób. Niejeden, po powrocie z tej plaży określa ją mianem raju na ziemi. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest tam naprawdę pięknie i człowiek może uciec od codziennego świata i natłoku ludzi i obowiązków oraz poczuć się naprawdę wolny i niczym nie ograniczony.

Oczywiście wczasy last minute Zakynthos to nie tylko znana powszechnie plaża, ale również wiele innych miejsc. Jedne bardziej znane i popularne, drugie nieco mniej, ale wszystkie na pewno zasługujące na uwagę. Jednym z tych pierwszych, chętnie wybieranych przez turystów miejsc są Błękitne Groty, czyli jaskinie, które zawdzięczają swoją nazwę błękitnemu odcieniowi skał, które się w nich znajdują. Tak naprawdę jednak odcień ten jest złudzeniem optycznym, skały same w sobie nie posiadają takiego koloru, a nadaje im go odbijająca się w nich woda o bardzo intensywnym błękitnym kolorze. W taki sposób możemy cieszyć się naturalnym pięknem tego miejsca, które niewątpliwie przyciąga swoją barwą. Ponadto, wiele firm oferuje nam wynajęcie łodzi z przezroczystym dnem, co pozwala nam obserwować nie tylko przepiękne otaczające nas skały, ale również formacje znajdujące się pod nami, a te są bardzo dobrze widoczne dzięki nieskazitelnie czystej, krystalicznej wodzie, niezanieczyszczonej jeszcze przez człowieka.

Inną atrakcją wyróżniającą wycieczkę last minute Zakynthos od innych jest możliwość podziwiania wielkich żółwi w swoim naturalnym środowisku. Nic dziwnego, że wybrały one właśnie tę część Grecji na swoje miejsce lęgowe, znajdują tutaj bowiem bardzo czystą wodę, która jest dla nich odpowiednim środowiskiem do życia. Tak krystaliczna woda ma też swoje plusy dla nas, turystów chętnych podziwiać te stworzenia, gdyż dzięki tak przezroczyste tafli wody, możemy bez problemu je dostrzec i nacieszyć oczy tymi niesamowitymi zwierzętami. Poza tym, w czystych wodach Morza Jońskiego znajdziemy inne gatunki zwierząt morskich, które na pewno również będziemy mogli zaobserwować.

Jeśli więc jesteś w trakcie planowania tegorocznych wakacji lub zastanawiasz się gdzie się wybrać na urlop oferta last minute Zakynthos może być jedną z opcji, które warto wziąć pod uwagę. Jedynym jej minusem jest fakt, że jak sama nazwa wskazuje, jest to oferta last minute, więc być może jeśli się na nią zdecydujesz, będziesz musiał natychmiast zacząć pakować walizki, aby następnego dnia wyruszyć w podróż. Jednak może się to okazać podróż Twojego życia i miejsca, do którego zapragniesz częściej wracać.