Dziś fotograf ślubny kosztuje tyle, ile dobry sprzęt fotograficzny. Sprzęt po ślubie zostałby na zawsze, fotograf odjedzie. W tych okolicznościach samodzielnie trudno jednak pozować i robić sobie zdjęcia, dlatego nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z pomocy fachowca. Ile to kosztuje albo inaczej, co składa się na koszt usługi?

Profesjonalny sprzęt i cena rośnie w górę

Wystarczy, że posłużymy się hasłem fotograf na wesele Piaseczno, wejdziemy na stronę jednego z nich i znajdziemy tam informację o profesjonalnym, nowoczesnym, a nawet najnowszym sprzęcie fotograficznym, o dronach, lustrzankach i innych urządzeniach, by mieć już świadomość, że jego usługi nie będą tanie. Sprzęt często zakupiony na raty przeważnie wliczany jest w cenę usług.

Zakres usług zdecydowanie podnosi cenę

Na liście usług świadczonych przez profesjonalnego fotografa, znaleźć można przede wszystkim przygotowania do uroczystości w towarzystwie fotografa, oprawę fotograficzną podczas ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego, a także plenerową sesję fotograficzną. Czasem dochodzi do tego sesja narzeczeńska. Oferta fotografa może być jeszcze bardziej rozbudowana. Łącznie poszczególnych usług ma automatycznie wpływ na wzrost ceny usługi końcowej.

Jakość obsługi

Cenę podnosi także jakość obsługi fotografa. Jeżeli oferuje on wysokiej jakości zdjęcia, które poddawane są ręcznej obróbce, a następnie starannie selekcjonowane, możemy spodziewać się, że cena też będzie wyższa. Słabej jakości fotografie to często niska cena usługi.

Spełnienie specjalnych oczekiwań też kosztuje

Każda para ma indywidualne oczekiwania względem usług fotografa. Niektórzy wybierają specjalne miejsce na sesję zdjęciową po uroczystości. Są pary, którym zależy na tym, aby fotograf pojawił się u Pana Młodego podczas przygotowań i u Panny Młodej również. W czasie przyjęcia chcą mini sesję z rodzicami, chrzestnymi, dziadkami i z wszystkimi pozostałymi zaproszonymi na tę uroczystość. Życzenia narzeczonych bywają bardzo różne, a to musi kosztować.

Koszt przejazdu

Bez wątpienia do ceny usługi fotograf ślubny dolicza koszt przejazdu. Czasem wszystko odbywa się w tym samym mieście i wówczas jazdy nie ma dużo. Bywa jednak, że Panna Młoda mieszka w jednym mieście, Pan Młody w drugim, kościół i sala weselna są jeszcze gdzieś indziej. Niekiedy też, choć ślub ma miejsce w Piasecznie, narzeczeni zamawiają fotografa z drugiego końca Polski. Wszystko to znacznie podnosi koszty przejazdów, a co za tym idzie, kompleksowej obsługi.

Profesjonalny fotograf ślubny z Piaseczna, tak jak i z wielu innych miast na terenie Polski, oczekuje wynagrodzenia na poziomie 2000 – 4000 zł. Niektórzy cenią się jeszcze bardziej. Na tych usługach nie powinno się jednak oszczędzać. Dobry fotograf jest w stanie stworzyć profesjonalne zdjęcia, które przez długie lata będą służyły, jako wyjątkowa pamiątka. A na takiej właśnie zależy każdej parze. Warto więc dobrze przejrzeć ofertę, sprawdzić, jakie usługi oferuje fotograf, jakim portfolio dysponuje i jaki ma sprzęt. Jeżeli chodzi o ceny, nie jest to już takie ważne.