Co robić, gdy w trakcie podróży będziemy uczestniczyć w kolizji? Kogo w takich przypadkach wezwać? Kto może udzielić nam potrzebnej pomocy?

Kolizja samochodowa i co dalej?

Z reguły nikt z nas wychodząc z domu nie myśli o tym, że w podróży samochodem może dojść do nieszczęścia. Niestety czasami wystarczy nasza nieuwaga bądź innego uczestnika ruchu drogowego, byśmy stali się uczestnikami kolizji. Co w takich przypadkach robić? Kogo wezwać na pomoc? Jeśli kolizja jest niewielka i nie ma ranny, to nie musimy wzywać też policji. Z kolei, jeśli nasz samochód poważnie ucierpiał i nie nadaje się do dalszej jazdy, to już z pewnością policja będzie potrzebna. To właśnie ona potwierdzi naszą wersję zdarzeń, więc również będzie nam łatwiej dochodzić swoich roszczeń od osoby, która doprowadziła do kolizji. Poza tym, jeśli samochód nie będzie nadawał się do dalszej jazdy, również musimy zadzwonić po kogoś, kto nie tylko pomoże nam dostać się do domu, ale również usunąć z drogi pojazd. Kto to może być? Niektórzy pewnie na pomoc wezwą kogoś z rodziny lub znajomych. Tylko czy to dobry wybór? Skoro pojazd jest uszkodzony i nie nadaje się do jazdy, to lepiej postawić na kogoś, kto świadczy profesjonalną pomoc. O kim mowa? Oczywiście będzie to pomoc drogowa chorzów.

Na co możemy liczyć ze strony pomocy drogowej?

Co dokładnie może nam zaoferować pomoc drogowa? Trzeba przyznać, że profesjonalna pomoc drogowa ma bardzo szeroki zakres usług – może naprawić drobne usterki na miejscu awarii, dowieść paliwo, czy wymienić koło. W przypadku kolizja, która uniemożliwiła dalszą jazdę, potrzeby będzie jednak transport auta. Czy na taką pomoc drogową chorzów możemy liczyć? Oczywiście, że tak. Profesjonalna pomoc drogowa ma na swoim wyposażeniu nowoczesną lawetę, która zapewnia transport wszystkich pojazdów – od samochodów osobowych, po pojazdy dostawcze. Dzięki temu nawet, jeśli uszkodzimy w czasie podróży służbowy samochód, możemy liczyć na wsparcie. Warto również wspomnieć, że profesjonalna pomoc drogowa zapewnia także dostarczenie uszkodzonego pojazdu do jednego z warsztatu, z którym współpracuje. Tym samym możemy mieć pewność, że auto trafi w ręce fachowcy, który nie dość, że szybko go naprawi, to jeszcze nie będzie próbował zarobić na naszym nieszczęściu.

Gdzie oferowana jest profesjonalna pomoc drogowa?

Jeśli mowa o profesjonalnej pomocy drogowej w Chorzowie, to z pewnością będzie to firma działająca w Siemianowicach Śląskich. Swoje fachowe usługi oferuje na terenie całego Śląska. Jednak warto wiedzieć, że dla wymagających klientów jest również w stanie pokonać większe dystanse. Jeśli oczekujemy wsparcia ze strony najlepszych specjalistów, którzy znają się na swojej pracy, dysponują odpowiednim sprzętem i lawetą, to właśnie tutaj warto zgłosić się po pomoc.