Pewnie niejednokrotnie spotkaliście się ze stwierdzeniem, gdy ktoś z nadwaga mówi: „Mam grube kości”. Ciekawe co powiedziałby na to ortopeda. Czy zgodziłby się z tym sformułowaniem? Sądzę, że jest to możliwe.

Twoje unikatowe kości

Czy o kościach, możemy powiedzieć, że są unikalne? A skąd. Przecież nie tylko ortopedzi wiedzą, że kość paliczka każdego człowieka wygląda podobnie.  A jednak są unikatowe. Czy widzieliście kiedykolwiek dwoje ludzi, którzy mają identyczne pod każdym względem dłonie? Można by się pokusić o stwierdzenie, że każda para bliźniąt ma niemal identyczne dłonie. Jednak po głębszym przyjrzeniu się dłoniom bliźniąt większość ludzi zauważy jakieś niewielkie różnice.

Szkielet jest postawą naszego ciała, które jest jedyne i niepowtarzalne. Dlatego też i on jest dla każdego człowieka tym jedynym i niepowtarzalnym.  Każdy dobry ortopeda czy lekarz medycyny sądowej potwierdzi ten pogląd. Wracając więc to pytania początkowego: Czy można mieć grube kości, odpowiedź z pewnością sama się  nasuwa. Oczywiście, że można. W związku z tym czasami po prostu nie jesteśmy w stanie dorównać chudym nogom koleżanki, nie możemy być tacy wysocy jak kolega, ani mieć tak pięknego i zgrabnego nosa.

Chirurgia plastyczna kosmetyczką ludzkich kości

Czymże jest chirurgia plastyczna jeśli nie kosmetyczką? W końcu stosujemy ją na ogół, aby stać się piękniejszymi wersjami siebie. Tylko czy zawsze tak się to kończy. Niestety, czasami z naszej chęci zmiany, szlifowania naszego wyjątkowego ciała wychodzą katastrofalne efekty.

A jak się to ma do kości? Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak daleko zaszła chirurgia plastyczna. Obecnie operuje się w ten sposób kości policzkowe, szczękę, podbródek, kość nosową, żuchwę. Są sytuacje kiedy pacjenci są zmuszeni do skorzystania z tej dziedziny medycyny. Często jednak na własne życzenie ryzykujemy swoje zdrowie.

Po pierwsze operacje plastyczne to wciąż operacje. A z operacjami zawsze wiąże się ryzyko. Ortopedzi ostrzegają przed operacjami kości, które mogą mieć niejednokrotnie bardzo nieprzyjemne następstwa zdrowotne.

Piękno Twoich kości

Zdaj sobie sprawę z tego, że nigdy Twoje kości nie będą identyczne do kości jakiegokolwiek innego człowieka. Niezależnie od tego czy wybierzesz najdroższą klinikę plastyczną na świecie, nie będziesz wyglądać jak Angelina Jolie.  Ona ma swoją piękną budowę kości, wyjątkową, a Ty swoją. Doceń to, że ta budowa jest jedyną na całym świecie. Jest tylko Twoja. Jeśli masz zdrowe wszystkie kości to znaczy, że tu tkwi jej wspaniałość.  Oczywiście ortopedzi nie negują całkowicie chirurgii plastycznej kości, gdyż czasami jest ona wręcz konieczna. Nie zapominajmy jednak o zdrowym rozsądku.

Podsumowanie

Chirurgia plastyczna w ostatnich latach bije rekordy popularności. Staje się coraz tańsza i łatwiej dostępna. Każdy człowiek chce naśladować gwiazdy i poprawiać swoją unikalną urodę. Niejednokrotnie zabiegi te nie przynoszą jednak oczekiwanych rezultatów. Zdarza się i tak, że pojawiają się zagrożenia dla życia i zdrowia. Czy warto tak ryzykować? Bądźmy wyjątkowi.