Szukasz sprawdzonego zabiegu, który zregeneruje skórę? Interesują Cię tylko długotrwałe efekty niewymagające zarazem rekonwalescencji? Zatem mamy właściwą propozycję, jaką jest mezoterapia igłowa.

Na czym polega mezoterapia igłowa? 

Mezoterapia igłowa to zabieg realizowany w gabinetach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetologicznych. Technika ta polega na implementowaniu odżywczych substancji pod skórę za pomocą strzykawki lub pistoletu pneumatycznego. O jej popularności świadczy ogromna ilość wyszukiwań i fraz wpisywanych w Google jak mezoterapia igłowa warszawa cennik Metodyka mezoterapii skupia się całkowicie na dobru pacjenta, ponieważ zarówno aplikowana substancja odżywcza, jak i liczba nakłuć są odpowiednio dobierane do preferencji i potrzeb pacjenta. 

Zabieg ten, z uwagi aplikacje substancji głównie na części twarzy jest traktowany jako lifting. Wykorzystywany nie tylko poprawy wizualnej skóry, a także do głębokiej jej regeneracji. Co ciekawe, metoda ta jest powszechnie wybieraną metodą w trakcie leczenie wypadania włosów, przebarwień skóry, a także reedukacji cellulitu. 

Zabieg nie jest skomplikowany, jak jego nazwa. Mezoterapia to czysto manualna metoda, która odbywa się za pomocą odpowiednio dobranej strzykawki oraz igły. Strzykawka to nie jedyna metoda aplikowania substancji bowiem coraz częściej w klinikach lub salonach medycyny estetycznej są widoczne pistolety pneumatyczne. 

Znalezione obrazy dla zapytania mezoterapia

Na początku zabiegu lekarz medycyny estetycznej w celu odpowiedniego doboru substancji odżywczej przeprowadza wywiad składający się z pytań dotyczących kondycji skóry oraz oczekiwań pacjenta. Pomimo użycia strzykawki, która wśród większości osób niestety negatywnie się kojarzy, zabieg mezoterapii jest bezbolesny.

Osoby posiadające bardzo małą tolerancję bólu, mogą zastosować np. znieczulające maści i kremy, które nie wpłyną na rezultaty zabiegu. Preparat aplikowany jest śródskórnie w formie nakłuć w odległości do 1,5 cm na głębokość do 3 mm. Liczba nakłuć jest uzależniona od potrzeb pacjenta oraz części ciała, który jest przedmiotem zabiegu. 

Ślady po nakłuciach są widoczne w postaci małych bąbelków. Dodatkowo po zabiegu mogą pojawić się małe siniaki i krwiaki, które powinny zniknąć do 48h. Oczywiście obrzęki te mogą brzmieć groźnie, jednak zabieg ten jest zaliczany do tych, które nie wymagają rekonwalescencji. 

Ile kosztuje zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa, jak to w przypadku zabiegów medycyny estetycznej bywa, nie należy do najtańszych. Decydując się na mezoterapię igłową, musimy liczyć się z kosztem do 300 do 500 zł. Cena jest uzależniona od wielu aspektów tj. cel leczenia skóry, miejsca aplikacji substancji oraz jej rodzaj. Metoda ta jest powszechnie oferowana w gabinetach, co pozwala dobór usługi do swoich możliwości finansowych. Na szczęście dzięki postępowi technologicznemu mamy dostęp do internetu. Mieszkając przekładowo w Warszawie, warto szukać w sieci, wpisując w przeglądarkę np. mezoterapia igłowa warszawa cennik. Jeżeli wśród znajomych znajdują się zwolennicy medycyny estetycznej, warto zapytać o opinie w kwestii dobrej kliniki.

Podsumowanie

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej pozwalający na odżywienie i wygładzenie skóry. Metoda cechuje się bezpieczeństwem, a także długi efektami.