Sarbinowo to nadmorska miejscowość odwiedzana co roku przez wielu turystów spragnionych wypoczynku. Jakie atrakcje czekają na nich w Sarbinowie oraz w okolicach?

Gdy chcemy wybrać się na udane wczasy Sarbinowo to sprawdzony kierunek. To właśnie tutaj co roku na swoje urlopy przyjeżdża wielu Polaków. Ta położona w pobliżu Mielna i Koszalina miejscowość oferuje wiele ciekawych atrakcji przez całe wakacje.

Do dyspozycji mamy także różne noclegi w Sarbinowie, w tym między innymi domki letniskowe, wille, pensjonaty czy pola namiotowe czy apartamenty na wynajem.

Jakie atrakcje turystyczne czekają na odwiedzających Sarbinowo? Co ciekawego można zobaczyć w okolicznych miejscowościach? Zapraszamy do sprawdzenia!

Wczasy Sarbinowo – atrakcje w Sarbinowie

Sarbinowo to niewielka miejscowość nad Bałtykiem. Na co dzień liczy sobie nieco ponad 500 mieszkańców, ale w okresie wczasów przyjeżdża do niej wielu turystów spragnionych wypoczynku.

Wczasy w Sarbinowie na pewno przypadną do gustu osobom, które lubią spędzać czas w spokojnej atmosferze. Jeśli chcemy wybrać Sarbinowo wczasy z dziećmi czy dla seniora to popularna propozycja.

Atrakcje w Sarbinowie:

 • plaża z letnim kąpieliskiem o długości około 100 metrów – plaża z drobnym piaskiem, czysta i bezpieczna
 • nadmorska promenada – doskonałe miejsce do spacerów i podziwiania pięknych panoram morza
 • kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – neogotycki kościół z charakterystyczną wieżą wybudowany w 1856 roku, wewnątrz można oglądać malowidła Jerzego Nowosielskiego
 • zabytkowa chałupa rybacka – wybudowana w 1804 roku, o szachulcowej konstrukcji, z dachem pokrytym trzciną

Oczywiście, jeśli chodzi o ciekawe atrakcje Sarbinowo ma także wiele innych propozycji dla swoich gości. Na miejscu znajdują się także różne punkty gastronomiczne, organizowane są wydarzenia kulturalne, atrakcje dla dzieci – aktualny wykaz wydarzeń można znaleźć na stronach internetowych.

Wczasy Sarbinowo – atrakcje w okolicznych miejscowościach

Gdy chcemy wybrać się na wakacje do Sarbinowa, wtedy możemy odwiedzić także okoliczne miejscowości, gdzie także czeka na nas wiele ciekawych propozycji.

Wśród atrakcji dostępnych w okolicy Sarbinowa znajdują się:

 • plaża w Gąskach – malownicza plaża położona w sąsiadującej miejscowości
 • latarnia morska w Gąskach – latarnia liczy sobie niecałe 50 metrów, wybudowana w latach siedemdziesiątych XIX wieku, na jej szczycie znajduje się taras widokowy, na który można dostać się po pokonaniu 190 stopni
 • Mielno i Unieście – położone nad jeziorem Jamno miejscowości turystyczne
 • bunkry w Mielnie – poniemieckie bunkry znajdujące się w miejscowości Mielno, wybudowane w latach czterdziestych XX wieku
 • Koszalin – malownicze miasto, posiada zabytki pochodzące także z okresu średniowiecza, które znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, w tym fragmenty murów obronnych, katedra, zabytkowe kamienice, piękne parki
 • Kołobrzeg – znana miejscowość turystyczna i uzdrowiskowa, posiada latarnię morską, muzea. park rozrywki, oferuje rejsy morskie
 • Ustronie Morskie – miejscowość turystyczna z malowniczą plażą i klifowym wybrzeżem, znajduje się tam najstarszy dąb w Polsce Bolesław liczący sobie 800 lat

Wczasy Sarbinowo – zarezerwuj noclegi już teraz!

Gdy chcemy wybrać się na wczasy do Sarbinowa, mamy do dyspozycji wiele różnych podpozycji na noclegi Sarbinowo jako miejscowość turystyczna oferuje atrakcyjne miejsca dla każdego turysty.

Do wyboru mamy między innymi pensjonaty, wille, apartamenty, domki letniskowe na wynajem, pola namiotowe, dostępna jest też agroturystyka nad morzem dla lubiących wypoczynek blisko natury.

Możemy zdecydować się także na wczasy Sarbinowo z wyżywieniem – śniadaniami i obiadokolacjami.

Pełna gama ofert dostępna jest on-line. Warto wykonać rezerwację z wyprzedzeniem!